Biyografi

ÜYELER:

Abdullah AKAT : Vokal, Keman

Abdullah Akat
1982 yılında Trabzon’da doğdu. 1990 yılında Trabzon Müzik ve Halk Oyunları Derneği’nde müzik eğitimi almaya başladı. İlk ve orta öğrenimini tamamlayana dek Trabzon’da ve Ankara’da Türk Musikisi, Batı Müziği, Şan, Piyano, Ud ve Keman eğitimi aldı. Birçok Klasik Türk Musikisi, Türk Halk Müziği ve Çoksesli Müzik korolarında solist, korist ve saz sanatçısı olarak görev yaptı. 

2000 yılında 3. lükle girmiş olduğu İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’ndan 2004 yılında 1.likle mezun oldu. 

Burada Selahattin İçli, Alaeddin Yavaşça, Necdet Varol, Erol Sayan, Cengiz Ünal, Rahmi Sönmezocak, Mehru Ensari, Emel Şenocak gibi hocalar ile çalıştı. 

Aynı yıl İ.T.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Müziği Yüksek Lisans Programı’na başlama hakkını elde ettikten sonra, “Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki Çepniler ve Çepni Müziği” başlıklı yüksek lisans tezini tamamlayarak 2006 yılında mezun oldu. 

Burada Edip Günay, Nevzat Atlığ, Cihat Aşkın, Songül Karahasanoğlu, Şehvar Beşiroğlu, Süleyman Şenel, Adnan Koç, Erol Parlak gibi hocalar ile çalıştı. 
Bu tez çalışması sırasında Doğu Karadeniz Bölgesi müzikleri üzerine çeşitli araştırmalar yaptı. 


Abdullah Akat
Kemençe çalmayı öğrendi, birçok derlemeler yaparak, derlediği ezgilerin bir kısmını notaya aldı. 2005 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 

Popüler Müzik, Yabancılaşma ve Doğu Karadeniz Bölgesi müzikleri üzerine çeşitli bildiriler sundu, makaleler yayınladı. 

2006 yılında İ.T.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Araştırma Görevlisi olarak müzikoloji alanında çalışmaya başladı. İ.T.Ü. Müzik Bilimi Kulübü’nün kuruculuğunu üstlenerek 2 yıl başkanlık görevi yaptı. Kulübün yayın organı olan “Porte” adındaki aylık bültenin editörlüğünü yaptı. 

Başkanlığı döneminde Türkiye’de müzikoloji alanındaki ilk uluslararası öğrenci sempozyumunun düzenlenmesini sağladı. 2007 – 2008 akademik yılında İ.T.Ü. Araştırma Görevlileri Temsilciliği görevinde bulundu. 

İ.T.Ü.’deki görevinin yanı sıra 2004 – 2008 yılları arasında İSMEK (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları), Dede Efendi Musiki Derneği, Çamlıca Musiki Derneği, Beşiktaş Müzik Merkezi gibi kuruluşlarda da keman, solfej ve nazariyat dersleri verdi. 2008 yılında Ankara Armoni Mızıkası Komutanlığı’nda “Protokol Solisti” olarak askerlik görevini yaptı.
2006 yılında Prof. Songül Karahasanoğlu danışmanlığında başladığı doktora çalışmasını “(B)ağsal Düşünce Çerçevesinde Doğu Karadeniz Bölgesi Müziklerinin Değişim Süreci” başlıklı doktora tezini sunarak 2010 yılında tamamladı ve "doktor" ünvanı aldı. 


Abdullah Akat
“(B)ağsal Düşünce” teorisini müzikoloji alanında ilk kez kullanan akademisyen olarak tanındı. 

2006 yılında kurduğu ve solistliğini yaptığı Feluka grubu ile Türkiye’nin birçok yerinde çeşitli konserler verdi ve çeşitli radyo-televizyon programlarına katıldı. 

2009 yılında “Okyanuslara Yolculuk” adlı bir albüm çalışması yaptı. 

Birçok televizyon kanalında müzik programlarına danışmanlık yaptı, çeşitli film ve belgesel müzikleri yaptı.

Abdullah Akat
2010 yılı Eylül ayı itibariyle K.T.Ü. Devlet Konservatuarı’nda çalışmaya başladı ve "Yardımcı Doçent" ünvanı aldı.

2011 yılında K.T.Ü. Devlet Konservatuarı Müzikoloji Bölüm Başkan Yardımcılığı ve Müzikoloji Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerini yaptı.

K.T.Ü. Bilimsel Araştırma Projeleri bünyesinde “Doğu Karadeniz Geleneksel Müzik Arşivi”ni kurarak Türkiye’nin ilk bölgesel müzik arşivi çalışmasına başladı ve özellikle uluslararası alanda bu proje ile büyük ilgi gördü.

2012 yılı itibariyle sırasıyla Müzikoloji Bölüm Başkanlığı ve Devlet Konservatuarı Müdür Yardımcılığı görevlerine atandı.

2013 yılında müzik alanında doktora sonrası seviyesinde TÜBİTAK'tan araştırma desteği kazanan ilk bilim-sanat insanı olarak Berlin Phonogramm-Archiv'de Karadeniz müzik kültürü üzerine post-doktora araştırması gerçekleştirdi ve "Doçent" ünvanına layık görüldü.

2014 yılında tekrar Türkiye'ye dönerek KTÜ Devlet Konservatuarı Müzikoloji Bölüm Başkanlığı görevini üstlendi. ICTM (International Council for Traditional Music) üyesi olarak Balkan ve Türk müziği çalışma gruplarına katılmakta, Berlin ve Viyana gibi Avrupa'nın önemli sanat merkezlerinde çeşitli projelerde yer almakta, müzik çalışmalarına Feluka ve Black Sea Duo gibi projelerle devam etmektedir.


-------------------------------------------------------------------------------------------------


Emre AKSOY : Kemençe

Emre Aksoy
Aslen Trabzon Araklı’lı olan Emre Aksoy, 1987 yılında Karadeniz Ereğli’de doğmuştur. 

Küçük yaşından itibaren Karadeniz müziğine ve folklorüne ilgisi olan Emre Aksoy, ortaöğrenimini sürdürdüğü yıllarda Trabzon yöresi halk oyunları ekibinde Batı Karadeniz bölgesinde gösterilere katılmıştır. 

2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü kazanarak İstanbul’a yerleşmiştir.

Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret ve Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümlerini bitirmiş, yüksek lisansını Fatih Üniversitesi’nde Master of Business Administration (İşletme Yöneticiliği Yüksek Lisansı) bölümünde başarı ile tamamlamıştır. 

Akademik kariyerini sürdürürken kemençe çalışmalarına başlamış, Trabzon ve Giresun yöresi kemençe üstadlarından etkilenmiştir. 

Emre Aksoy
Kısa sürede birçok yöreye has kemençe tavır ve tekniklerini başarı ile icra ederek, müziğin önemli isimlerinin ve kemençe severlerin takdirlerini üzerinde toplamıştır. 

Feluka grubunun kurucu üyelerinden olan Emre Aksoy, 2006 yılından itibaren Feluka grubu başta olmak üzere Karadeniz müziğinin önemli isimleriyle sayısız konser ve organizasyonlarda görev almıştır. 

Mesleki yaşamını Penyapsan A.Ş. ‘de Üst Yapı Müdürü olarak devam ettiren Emre Aksoy, evli ve bir çocuk babasıdır.-------------------------------------------------------------------------------------------------


Semih BURCU: Bas Gitar

Semih Burcu
1983 doğumlu Haliç üniversitesi Opera şan bölümü öğrencisi Semih Burcu müziğe 17 yaşında klasik gitar çalarak başladı. 

Cem NASUHOĞLU ile armoni Kamil ÖZLER ile Jazz terosi ve armonisi  İlteriş SUN ile solfej, Eren GÜMRÜKÇÜOĞLU ile jazz ensemble armoni, Murat ASİL ile Ear training, Ülkem ÖZESEN ile komposizyon çalıştı. 

İstanbul Devlet Operası şan pedagogu MAESTRO LİCİNİO MONTEFUSCO ile şan çalıştı. OLENA ŞENGÜL ile piyano çalıştı.

Avrasya isimli Türkçe rock grubunu kurdu. Bu grupla rahmetli Cem Karacaya eşlik etti. Bir çok grupla İstanbul'un çeşitli mekanlarında ve bir çok sanatçıyla Atv, Star, Show tv, Kanal 7 gibi kanallardaki tv programlarında yer aldı.
Orkestra şefi İLYAS TETİK ile birlikte uzun yıllar sanatçılara eşlik etti. Aranjör TEOMAN  ALPSAKARYA’nın stüdyosunda (STD RED) ve NOYAN ÇOŞARER'in stüdyosunda (BANT KAYIT) albüm kayıtlarında bulundu.

Semih Burcu
Doğuş Üniversitesi Gelişim Orkestrası’nda çalışmalarına devam etmektedir ve 1,5 yıl üniversitenin atölye kapsamında gerçekleşen programında Bass gitar öğretmenliği yapmıştır.

Sahne çalışmalarının yanı sıra Bass gitar öğretmenliği ve aranjörlük yapmaktadır. 

Profesyonel müzik yaşantısında stüdyoda ve sahnede bir çok isme eşlik etti ve etmeye devam ediyor.

Çalıştığı isimler arasında; Tarık sezer orkestrası ( O ses Türkiye orkestrası ), Sinan Akçıl, Petek Dinçöz, Mustafa Sandal, İrem Derici, Ufuk Yıldırım, Fatih kısaparmak, Şevval Sam, Della Miles (Whitney Houston vokalisti) vardır. 

2010 yılında Feluka'ya katılmıştır.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Alican GENÇ (Klavye) 


1985 yılında Eskişehir’de doğdu. Viyola eğitimine 1995 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Okt. Yusuf Gençay ile başladı. 

Oda müziği çalışmalarını 2001-2009 yılları arasında Murat Sümer, Özlem Sümer, Burcu Tunca, Zenfira Zöhrabekova ve Gülriz Germen ile yaptı. Nazım Rızaev ve Burak Tüzün ile orkestra çalıştı. 

1995- 2009 yılları arasında bir çok oda müziği, karma ve solo konserlerde görev alan Genç, Anadolu Üniversitesi Gençlik Senfoni Orkestrası, Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası (1.Keman, 2.Keman ve Viyola grupları), Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Antalya Senfoni Orkestrası, Selçuk Üniversitesi Oda Orkestrası ve Marmaris Oda Orkestrası gibi orkestralarla çalıştı. 2008 yılında Avrupa Birliği tarafından Avrupa Dil Ödülü alan Anadolu Üniversitesi Türkçe Sertifika Programı müzik yönetmenliğini yaptı. Anadolu Üniversitesi 50. yıl kutlamaları etkinlikleri kapsamında Türkçe Sertifika Programı Müzikal Tatlar adı altında İzmir ve Eskişehir’de verilen konserlerde bestelerinin senfonik düzenlemeleri Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası ve Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Çok Sesli Korosu tarafından seslendirildi. Konserler Ulusal ve Yerel Basında yer aldı. 


2009 yılında Yusuf Gençay’ın viyola sınıfından mezun oldu. 2010 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Müzik Bölümüne Yüksek Lisans öğrencisi olarak kabul edilen Genç, Viyola çalışmalarını Burcu Yazıcı ile sürdürdü. 2013 yılında Doğuş Üniversitesi Gelişim Orkestrası'na girerek burada Keman, Piyano, Aranjör ve Orkestra Şefliği görevleri ile birçok konser verdi. 2013 yılında kurduğu MAD Symphonic Pop Orchestra ile yurt içi ve yurt dışında konserler verdi. Aynı yıl 21. Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışmasında En iyi Aranjör dalında Birincilik ödülüne layık görüldü. Aranjörlük ve Sahne çalışmalarına aktif olarak devam etmektedir. Çalıştığı sanatçılardan bazıları Tan Taşçı, Emre Kaya, Kutsi, İrem Derici, Gökhan Tepe, Eda-Metin Özülkü, İzel, Buray’dır.  


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Taner KESER: Davul

Taner Keser
1981 yılında Almanya’da dünyaya geldi. Müzik hayatına 1997 yılında klasik gitar çalarak başladı. 2000 yılından sonra profesyonel anlamda birçok grup kurarak çalışmalarına devam etti. 

İlk profesyonel çalışması 1999 sonunda "Avrasya" isimli Türkçe Rock grubu oldu. 

Bunun yanısıra, Cem Karaca ve Alihan Samedov ile konserlerde aynı sahneyi paylaştı. 

2003 ve 2006 yılları arasında Objektif grubu ile çalıştı ve ilk albüm deneyimini yaşadı. 

Ekim 2006 da “Section Funk” grubuna girdi ve sahne çalışmaları oldu. 2007'de Velvetband ile sahne ve demo çalışmaları yaptı. 
Taner Keser
2008 tarihinde "MAT" grubuna dahil oldu. 2011 senesinde “Ayrılık Üçlemesi” albümünde çaldı ve Barış Manço “Gibi Gibi” nin klibi çekildi. 

Yine “Mat” grubu ile Kevin Costner'ın oynadığı THY reklam müziği "Feel like a Star" 70 ülkede sinema ve televizyonda rekor kırdı.

2008 tarihinde Feluka'ya katıldı, ilk çalışmaları olan “Okyanuslara Yolculuk” albümünde çaldı ve birçok festivalde sahne aldı. 

2009 tarihinde Turan Yükseler ve Melis Sökmen'in dahil olduğu “Caprice Müzikal Big Band Show” ekibine dahil oldu. 

2013'te Işın Karaca, İrem Derici ve 2014'de Güntaç Özdemir'in ekibine dahil oldu.

Şu anda çalıştığı grup ve sanatçılar:
Feluka, Güntaç Özdemir, Melis Sökmen, İrem Derici.


-------------------------------------------------------------------------------------------------


Süleyman ASLAN: Klasik&Elektrik Gitar

Süleyman Aslan
1981 yılında Kahramanmaraş/Elbistan'da dünyaya geldi. 

İlk, ortaokul ve liseyi İskenderun/Hatay'da tamamlayan Süleyman, o yıllarda müziğe olan ilgisi ile çeşitli gitar virtüözlerinden dersler aldı. 

Bu  alanda  kendini geliştirmeyi hedefleyen Süleyman, 2001 yılında İstanbul'a gelerek müziğin içine girdi bir çok sanatçı ile albüm ve konserlerinde çalışma fırsatı buldu. 

2009'da katıldığı Feluka ile bir çok başarılı işler yaptı. 

Grupta elektrik, akustik ve klasik gitar çalmaktadır.


-------------------------------------------------------------------------------------------------


Ferhan FİLİK: Perküsyon

Ferhan Filik
1968 İstanbul doğumlu olan Ferhan, 1980'den bu yana müziğe emek vermeye devam etmektedir. Ünlü ünsüz bir çok grup ve solist ile beraber çalışmalar yapmıştır. 

Usta müzisyenin çalıştığı bazı grup ve solistler şunlardır: 
Leman Sam, Demet Akalın, Zeynep Mansur, İsmail YK, Zeynep Dizdar, Esat Kabaklı, Nuray Hafiftaş, Rojin, Emel Müftüoğlu, Faruk K, Romanist Latino, Turkish Delight...

2009 yılında Feluka'ya katılan Ferhan, şu anda Feluka'nın yanı sıra başka projelerde de yer almaktadır.